Small and medium-sized enterprises

Offset węglowy: Znaczenie, korzyści i dlaczego warto to zrobić

Kompensacja emisji dwutlenku węgla to proces neutralizacji liczby emisji dwutlenku węgla, które dana osoba lub organizacja emituje w trakcie wykonywania określonej czynności lub w trakcie swojej działalności.

Program kompensacji emisji dwutlenku węgla działa na tej zasadzie, że dwutlenek węgla pochłonięty przez atmosferę może zniwelować dwutlenek węgla wyemitowany gdzie indziej.

 

 

Dlaczego firmy korzystają z offsetów węglowych?

Coraz częściej organizacje ze wszystkich sektorów uznają, że strategie proekologiczne są “właściwym rozwiązaniem” w ramach szerszej kultury etycznej i zorientowanej na ESG (zrównoważnony rozwój). Są one również pod publiczną presją, aby poprawić swoje wyniki w zakresie ESG.

Raporty ESG stają się coraz bardziej przejrzyste, wymogi dotyczące ujawniania informacji stają się coraz bardziej rygorystyczne, a wyniki raportowania są wykorzystywane do oceny i oszacowania potencjału Państwa organizacji jako inwestycji, partnera biznesowego i dostawcy.

Załóżmy, że Państwa działalność generuje znaczne ilości węgla. W takim przypadku kompensacja emisji dwutlenku węgla przez firmę może być jedynym realistycznym sposobem na osiągnięcie znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla, przynajmniej w krótkim okresie.

Zrób krok w kierunku działalności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla

Zmiany klimatyczne są dla nas wszystkich istotną kwestią – nie tylko ze względu na wizerunek, sprawozdawczość czy bilans, ale ze względu na nasze przetrwanie jako planety – że organizacje muszą wykorzystać każdą broń w swoim arsenale, aby się z nimi zmierzyć.

Chociaż offset węglowy dla firm nie jest magiczną różdżką dla firm chcących poprawić swoją pozycję ESG, jest to solidne i sprawdzone narzędzie, które powinni Państwo włączyć do swojego zestawu narzędzi i które może mieć namacalny wpływ na Państwa ślad węglowy.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla dla firm może przynieść konkretną poprawę wyników ESG w ramach zorganizowanego podejścia, w którym priorytetem jest:

  • Pomiar i zrozumienie czynników wpływających na ślad węglowy Państwa firmy
  • Podjęcie kroków w celu zminimalizowania emisji dwutlenku węgla
  • Kompensacja emisji, której nie mogą Państwo sami ograniczyć

 

Other services